wybierz datę
Maj
Śr
01
Cz
02
Pt
03
So
04
Nd
05
Pn
06
Wt
07
Śr
08
Cz
09
Pt
10
So
11
Nd
12
Pn
13
Wt
14
Śr
15
Cz
16
Pt
17
So
18
Nd
19
Pn
20
Wt
21
Śr
22
Cz
23
Pt
24
So
25
Nd
26
Pn
27
Wt
28
Śr
29
Cz
30
Pt
31
zobacz wszystko

Repertuar:

Brak wydarzeń w wybranym dniu
środa, 29 maja 2024
DZIKI KONCERT 3 - IDZIEMY DALEJ
Idziemy dalej?... O, tak! 

Przed nami Dziki Koncert #3. Kto był na koncercie świdnickiego Dzikiego Chóru ten wie, że nudzić się na tym koncercie nie sposób. A co w repertuarze? Jak zwykle niespotykana mieszanka stylów i epok. Będą pieśni z całego świata – te z przytupem, ale też i bardziej wzruszające. Pojawi się między innymi pieśń polinezyjska, ghańska czy indiańska pieśń Czirokezów. Brzmi ciekawie? To nie wszystko, bo nie zabraknie też polskich pieśni ludowych, renesansowych angielskich czy autorskich nowych kompozycji pisanych specjalnie dla Dzikiego Chóru. Oczywiście jak zawsze to wszystko z towarzyszeniem dzikich instrumentalnych przyjaciół, z dużym poczuciem humoru, a jednocześnie ze smakiem i klasą. Jak to wszystko połączyć  w jedną całość? No cóż. Idźmy dalej i zobaczmy, co z tego wszystkiego wyniknie. Jednym słowem, albo może raczej kilkoma - tego po prostu nie można przegapić, bo jak zawsze – będzie się działo! 

Serdecznie zapraszamy!

0''
środa, 29 maja 2024
godz. 19:00
piątek, 7 czerwca 2024
Sławek Uniatowski: The Best Of II
Sławek Uniatowski: The Best Of II - Ciechowski, Wodecki, Zaucha, Sinatra

Po gorąco przyjętej trasie The Best Of, w wypełnionych po brzegi salach, zapraszamy na drugą odsłonę koncertów Sławka Uniatowskiego z utworami jego największych muzycznych idoli - Ciechowskiego, Wodeckiego, Sinatry, Zauchy. Wyjątkowe aranżacje, ciepły barytonowy głos, klimat i atmosfera koncertu sprawią, że ten wieczór na długo pozostanie Państwu w pamięci.

Sławek Uniatowski - wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. Urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu, już jako pięciolatek rozpoczął przygodę z instrumentami klawiszowymi. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek, współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach. Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. Uniatowski jako jedyny wokalista z Polski miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego - Davida Fostera, współpracującego z Whitney Houston, Céline Dion czy Michaelem Bublé. Ma na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Zbigniew Wodecki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Kuba Badach. Koncertował w kraju i za granicą z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony'ego Bennetta, Nata "King" Cole'a, Cheta Bakera czy Elli Fitzgerald.
0''
piątek, 7 czerwca 2024
godz. 19:00
niedziela, 16 czerwca 2024
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie. Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Skład zespołu:

Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna
Wojciech Czemplik – skrzypce
Tomasz Pierzchniak – kontrabas, gitara basowa
Bolesław Pietraszkiewicz - gitary

0''
niedziela, 16 czerwca 2024
godz. 17:00
czwartek, 27 czerwca 2024
DKF SPEKTRUM: NOSTALGIA
Felice Lasco powraca po 40 latach do rodzinnego miasta i starej matki. Wiedziony poczuciem winy i tęsknotą, nie zauważa, że dzielnica katakumb, cmentarzysk, nędznych suteren i splątanych uliczek wciąga go jak bagno. Sprzymierzony z walczącym z mafią lokalnym księdzem, niepogodzony z własną mroczną przeszłością mężczyzna szuka w Sanità swojego starego przyjaciela, zapominając o tym, że nostalgia bywa pułapką.
0''
czwartek, 27 czerwca 2024
godz. 18:00
piątek, 19 lipca 2024
FESTIWAL BACHOWSKI 2024 KARNET
Karnety obejmują wstęp na wszystkie płatne koncerty w Kościele Pokoju oraz Katedrze Świdnickiej oraz zapewniają miejsca w specjalnym sektorze w obu tych miejscach.
0''
piątek, 19 lipca 2024
godz. 19:00
piątek, 6 września 2024
PONAD CHMURAMI - MAŁE NIEBO
Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z krainą łagodności… Zespół Ponad Chmurami po dziesięciu latach na muzycznej scenie doskonale zdaje sobie sprawę w jakich utworach i tematyce odnajduje się najlepiej.

Sumą zebranych przez ten okres przeżyć, emocji, poetyckich (i nie tylko) spotkań i doświadczeń jest premiera albumu „Małe niebo”. To nietuzinkowe wydawnictwo pełne jest wrażliwości na otaczające piękno, porusza tematy ważne, mówi o tęsknocie, potrzebie bycia z drugim człowiekiem, podstawowych wartościach, a także skłania do refleksji.
Jest opowieścią o tym, czym dla Ponad Chmurami jest właśnie „Małe niebo”…

Zapraszamy Państwa na koncert promujący najnowszą płytę zespołu Ponad Chmurami zatytułowaną „Małe niebo”.
W trakcie koncertu pojawią się również piosenki znane z takich albumów jak „Ponad Chmurami” czy „Czas nic nie zmienił”.
Usłyszą Państwo utwory do wierszy min. Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan WUKI, Ewy Pilipczuk, Krzysztofa Cezarego Buszmana czy Krzysztofa Kasperczyka.

Ponad Chmurami ma na swoim koncie wiele koncertów w wypełnionych salach domów kultury i klubów muzycznych na terenie całej Polski. Zespół koncertował także m.in. w Niemczech i Włoszech. Grupa brała udział także w wielu konkursach piosenki poetyckiej, gdzie zawsze znajdowała się w gronie laureatów.

Ponad Chmurami zagrają w składzie:
- Katarzyna Jacuk (śpiew, gitara akustyczna, ukulele, idiofony)
- Nikodem T. Jacuk (gitara akustyczna)
- Adam Garnecki (wiolonczela)
- Dominik Łochnicki (realizacja dźwięku)

Koncert odbędzie się w Auli Widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy (ul. Pionierów 30, Świdnica)
Ceny biletów:
— 70 zł (przedsprzedaż)
— 80 zł (w dniu koncertu)

0''
piątek, 6 września 2024
godz. 19:00